MANUFAKTURA

"Tradycja to nie czczenie popiołów, tylko podtrzymywanie ognia"

Gustav Mahler

 


Pięćdziesiąt lat temu zakochaliśmy się w autentycznych materiałach, które podczas procesu produkcyjnego w dużym stopniu podlegają obróbce ręcznej. Do dzisiaj nic się nie zmieniło! Tak jak wcześniej wspominaliśmy korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań czy technologii, ale tylko wtedy, gdy oba procesy skutecznie się uzupełniają tworząc swoistą synergię. W naszym rodzinnym warsztacie położonym w Stephanskirchen (Górna Bawaria), w otoczeniu wspaniałej przyrody i na imponującym tle Alpejskich krajobrazów z wielkim entuzjazmem, sporą ilości miłości i pozytywnej energii tworzymy artykuły Weishäupl. Nieustannie od ponad 50 lat produkujemy parasole przeciwsłoneczne i meble, które przekształcają ogrody, tarasy, patia, kawiarnie, restauracje, hotele czy nawet powierzchnie mieszkalne w wyjątkowe i luksusowe przestrzenie. Przestrzenie, które posiadają duszę i wyjątkowy charakter, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Od lat pozostajemy wierni naturalnym materiałom takim jak drewno, które po prostu żyją, mają w sobie to "coś" co oczaruje każdego.
Łącząc konwencjonalne materiały z nowoczesnymi technologiami tworzymy "klasykę jutra".

Doskonałość wywodzi się z pasji. Pasji, którą zapoczątkował Oskar F. Weishäupl ponad 50 lat temu.
My jesteśmy kolejną generacją, która do dzisiaj podtrzymuje ten ogień.


Rodzina Weishäupl
 

 
 

Kroniki bawarskiego producenta parasoli i mebli (1969-2018)

 


50 lat temu w Stephanskirchen Oskar F. Weishäupl złożył manufakturę, która w dzisiejszych czasach jest jednym z wiodących producentów parasoli słonecznych oraz mebli ogrodowych segmentu premium. Jego wizja > Outdoor Living < ukształtowała postęp Weishäupl Werkstätten od 1969r.

 
 
 

Warsztaty Weishäupl


Stephanskirchen koło Rosenheim - miasteczko położone nad rzeką "Inn", pomiędzy "Chiemsee",a "Monachium". Idealna lokalizacja dla tradycyjnej bawarskiej firmy.Od 50 lat nazwa Weishäupl oznacza wysokiej jakości parasole przeciwsłoneczne i meble ogrodowe o charakterze ręcznie wykonywanych produktów. Parasole i meble są produkowane w warsztatach Weishäupl w Stephanskirchen w Bawarii. Klasyczne artykuły Weishäupl "dla najpiękniejszych chwil w twoim życiu" są produkowane we własnych szwalniach i zakładach produkcyjnych.   Weishäupl ma swoje korzenie w tradycyjnym rzemiośle, zawsze przyświecał nam jednego cel: osiągnięcie najwyższej możliwej jakości. Połączenie najnowocześniejszej technologii, dbałość o szczegóły, staranna precyzja i zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosł to nasz przepis na sukces.

 

ROK ZAŁOŻENIA (1969)


Firma Weishäupl Möbelwerkstätten GmbH powstała w Stephanskirchen w 1969r., a jej założycielem jest Oskar F. WeishäuplChcąc realizować własne pomysły niezależnie i twórczo, stało się jasne że założenie własnej firmy było jedynym sposobem osiągnięcia celu. Pierwszym współpracownikiem Oskara był Bob Arnold, kolega ze studiów i bliski przyjaciel rodziny. Fundamentalne produkty zostały opracowane w małym warsztacie w Stephanskirchen. Modułowe, tanie, a poza tym bardzo łatwo było je przetransportować. Przykuło to uwagę młodych ludzi, którzy często zmieniali swoje miejsce zamieszkania, a więc stanowili oni naszą pierwszą poważną grupę klientów.


 
 

KAMIEŃ MILOWY: PIERWSZY PARASOL SŁONECZNY (1974)


Pierwszy parasol Weishäupl został wyprodukowany w 1974r.Pierwotna idea zrodziła się na Piazza d'Erbe w Weronie, gdzie Oskar F. Weishäupl zainspirował się parasolem na jednym z lokalnych straganów

> Moja pierwsza, spontaniczna myśl brzmiała: dlaczego kobieta sprzedająca na straganie, ma być jedyną osobą która jest tak dobrze chroniona przed słońcem czy deszczem, pod tak pięknym i dużym parasolem. Dlaczego inni ludzie nie mogą się cieszyć spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu pod tak dużym ochronnym baldachimem? <

W tym momencie narodziła się jego wizja > Outdoor Living <. > Prawdopodobnie nie byłem założycielem tego ruchu, ale przeniesienie parasola rynkowego do środowiska prywatnego z pewnością przyczyniło się do rozszerzenia naszej przestrzeni życiowej, która dziś przy odpowiednich warunkach atmosferycznych obejmuje obszary zewnętrzne naszych prywatnych domów, kawiarni, restauracji, hoteli czy innych ośrodków wypoczynkowych. <

 


Klasyk kończy 40 lat (1974-2014)

Klasyczny parasol słoneczny Weishäupl obchodził 40. urodziny w 2014 roku i do dziś pozostaje flagowym produktem i bestsellerem marki Weishäupl Werkstätten.
 Absolutny bestseller w historii naszej firmy od ponad 40 lat. W dzisiejszych czasach można go spotkać w wielu prestiżowych miejscach takich jak: dach Hotelu Bayerischer Hof w Monachium, luksusowy hotel Schloss Elmau niedaleko Garmisch-Partenkirchen, czy Uniwersytet Federalny w Zurychu. Poza budynkami komercyjnymi parasole z serii The Klassiker goszczą w wielu domowych ogrodach czy patiach w całej Europie. Dodają koloru, estetyki, elegancji czy poczucia prestiżu, wszystko to dla Ciebie i Twojej rodziny, aby każdy dzień był pełny pozytywnych emocji i szczęścia!

Wyróżniające cechy: najwyższej jakości materiały, perfekcyjnie wykonane detale.
 
 

PIERWSZE MEBLE OGRODOWE

Rozwój parasoli słonecznych nastąpił w 1977r.
Był to rok wprowadzenia mebli ogrodowych do naszej oferty, które doskonale uzupełniały wizję >Outdoor Living<
 Pierwszą wprowadzoną przez nas kolekcją mebli była seria "Classic". Podobnie jak parasole zajmuje ona pierwsze miejsce na liście naszych bestsellerów. Podkreślić należy, że wspomniana kolekcja wdrożyła sporą innowację na rynku mebli ogrodowych. Po raz pierwszy do ich produkcji zastosowano drewno tekowe, które wyróżnia się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, oraz jest odporne na działanie kwasów. Kiedyś stosowane do produkcji obudowy dla akumulatorów, czy wagonów kolejowych, a obecnie wykorzystywane przy budowie jachtów czy pokładów okrętowych. Intrygujący jest fakt, że do dzisiaj zachowały się przedmioty które wykonano ponad 1000 lat temu właśnie z drewna Tekowego. Dlatego ten wyjątkowy materiał nadal pełni kluczową rolę w naszych warsztatach.

Oskar F. Weishäupl

Meble z charakterem: klasyczny leżak, krzesło reżyserskie, wielobarwna kabina plażowa lub fotel z drewna tekowego - wiele produktów stało się ikonami i towarzyszą nam każdego lata przez wiele lat. Stopniowo poszerzamy naszą ofertę mebli, która obecnie obejmuje około 200 kolekcji, w tym wyposażenie odpowiednie zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.
 
 Rok 2007 to kolejny ważny etap w historii naszej firmy. Weishäupl Werkstätten dodał do swojej oferty meble wykonane z aluminium. Rozpoczęła się ścisła współpraca z włoską firmą FAST. Wyroby aluminiowe stanowiły całkowity kontrast dla naszych klasycznych mebli z drewna tekowego, co ponownie poszerzyło i uzupełniło nasz asortyment. Seria Forest narodziła się z tej współpracy i stała się kolejnym klasykiem swojego rodzaju. Firma FAST podąża już swoją własną ścieżką - ale aluminium do dzisiaj pozostaje kluczowym materiałem w naszych warsztatach. <

 
 
 

FIRMA RODZINNA

Od 2010 roku Weishäupl Möbelwerkstätten GmbH jest w całości własnością rodziny Weishäupl.
 Stefanie i Philipp Weishäupl, dzieci założyciela, przejęły udziały swojego kolegi i współwłaściciela Boba Arnolda. Przekazanie firmy następnej generacji odbywa się stopniowo i bez pośpiechu. Oskar F. Weishäupl pozostaje stałym partnerem zarządzającym w firmie, który wspiera i pomaga zarządzać firmą młodemu pokoleniu. Jego dzieci, które od najmłodszych lat wiedziały, że chcą dołączyć do firmy rodzinnej zostały starannie przygotowane do objęcia sterów. Oskar F. Weishäupl cieszy się, że ma przy sobie swoje dzieci i może przekazać im prowadzenie firmy, dla której poświęcił większą część swojego życia.


Nowe pokolenie w firmie rodzinnej

 


Stefanie Weishäupl-Ehrl, wykwalifikowany sprzedawca detaliczny. Studiowała zarządzanie przedsiębiorstwem w branży meblarskiej w Möbelfachschule w Kolonii i dołączyła do rodzinnej firmy w 1998 r. Philipp Weishäupl to wykwalifikowany i doświadczony specjalista ds. Handlu hurtowego i międzynarodowego, dołączył do firmy w 2002 r.. Ich matka, Angelika Weishäupl jeszcze kilka lat temu była szefową działu personalnego i rachunkowości. Jakiś stopniowo, zaczęła się wycofywać z rodzinnej działalności żeby spędzać więcej czasu z piątką wnuków, a tym samym odciążyć rodziców z domowych obowiązków.

  Zadania w firmie są wyraźnie rozdzielone. Philipp Weishäupl jest odpowiedzialny za rozwój i produkcję, a jego siostra za sprzedaż i marketing. Autoryzowany sygnatariusz Martin Marx, który pracuje w firmie od ponad 20 lat, jest odpowiedzialny za dział personalny i zarządzanie kontraktami. Jednak jak to przystało na średniej wielkości firmę, każdy po trochu wspiera każdy dział.
 
 >Wszystkie najważniejsze sprawy związane z naszą firmą omawiamy wspólnie. Osiągnięcie porozumienia zazwyczaj nie zajmuje nam dużo czasu i ponieważ wszyscy mamy wspólne jasno nakreślone cele . >Stefanie Weishäupl-Ehrl<

>Każdy z członków zespołu ponosi jednakową odpowiedzialność za długofalowy rozwój firmy. Nasze cele możemy osiągnąć tylko poprzez wzajemnie zrozumienie i współpracę. >Philipp Weishäupl<
 
 
 

Wartości i perspektywyOskar F. Weishäupl urodził się w Straubing. Studiował technologię biznesową w Monachium. Bardzo często w tym czasie odwiedzał Stephanskirchen wraz ze swoim przyjacielem i kolegą ze studiów Bobem Arnoldem. Jak pokazała przyszłość osiadł się tam na długie lata.

Serdeczne i przyjazne relacje z naszymi pracownikami, otwarta i konstruktywna dyskusja oraz trwałość i jakość naszych produktów są podstawowymi wartościami naszej filozofii korporacyjnej
>Stefanie Weishäupl-Ehrl.<

Wystarczy spędzić trochę czasu w towarzystwie mieszkańców Stephanskirchen, aby poczuć tę ciepłą i przyjazną atmosferę. Dalszy rozwój i zmiany niezbędne do konsekwentnego podnoszenia jakości i zapewnienia nowoczesności naszego asortymentu stanowią podstawę wszystkich naszych działań >Philipp Weishäupl<

 
Dzisiaj Weishäupl Werkstätten zatrudnia około 50 pracowników w Stephanskirchen. Oprócz zaopatrywania rynku niemieckiego, Weishäupl od kilku lat z powodzeniem eksportuje swoje produkty do wielu krajów europejskich, a nawet do USA i Azji.


Firma rodzinna Weishäupl pewnie patrzy w przyszłość. Od ponad 50 lat produkujemy nasze wyroby w Niemczech, pomimo ciężkich i specyficznych warunków. Wysokie koszty zatrudnienia, brak wykwalifikowanych pracowników, duże koszty magazynowania to tylko niektóre czynniki, którym codziennie stawiamy czoła. Mimo wszystko pozostajemy wierni rodzinnym tradycjom.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy drugą generacją firmy, która produkuje parasole przeciwsłoneczne i meble spełniające najwyższe wymagania, nie tylko w Bawarii ale i na całym świecie od ponad 50 lat
>Philipp Weishäupl<